Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Alev Alatlı için mesaj: Vefatını yola çıkarken öğrendim, aramızda yaşamaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuşuyor. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Alev Alatlı hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli münevverlerden, cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı Hocamız eserleri ve fikirleriyle yaşamaya devam edecektir. Dün vefat eden Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

“BURSA İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Bugün Bursa’da büyükşehir belediye başkan adayımız Alinur Aktaş’la devam kararımızın ardından, ilçe adaylarımızı açıklamak üzere buradayız. Burası müstesna bir şehirdir. Bir yanını Marmara Denizi’ne veren, sırtını Uludağ’a yaslayan Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir.

Biz de son 21 yıldır, belediye başkanlarımızla, bakanlıklarımızla Bursa’yı hak ettiği eserlere kavuşturmak için gece gündüz çalıştık, çabaladık. Uzun yıllardır ihmal edilmiş Bursa’yı modern bir şehir haline döndürdük.

“SIRF AK PARTİ KAYBETSİN DİYE ÇABALAYANLARI ÜZÜNTÜYLE İZLİYORUZ”

İnşallah seçim tarihine yakın, tekrar Bursa’mıza geldiğimizde çalışmalarımızı ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Biz istiyoruz ki Bursa’nın Türkiye Yüzyılı yürüyüşü, büyükşehir ve ilçe belediyelerinde yapacağı tercihle daha da hızlansın. Ülkemizin önüne koyacak vizyonları olmayanların sırf AK Parti kaybetsin diye çabalamasını üzüntüyle izliyoruz. Açık konuşmak gerekirse, konu hizmet ve eser siyaseti olduğunda üstümüze kimseyi tanımayız.

Artık ülkeyi yeniden aynı yere döndürmenin kimseye faydası yoktur. Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken kendi yıldızını paylaşmaktan başka derdi olmayanlara milletimizin cevabı verecektir. İşte CHP’nin hali. Ne ülkenin ne de şehirlerimizin hali umurlarında değil.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x