Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 10’u Fırladı!

Bitcoin, son 24 saat içinde son zamanlarda kaybettiği değerinin bir kısmını geri kazanmaya çalıştı, ancak bu noktada durduruldu ve 22.300 dolara geriledi. Altcoinler, EOS dünkü kazanımlarının tamamını kaybederken, günlük ölçekte oldukça durgun. Ancak, yapay zeka ve metaverse coin projelerinden bazıları artış yaşadı. İşte detaylar…

Yapay zeka ve metaverse coin projelerinin değerinde artış

CoinMarketCap’in yapay zeka ve büyük veri kategorisindeki kripto paralara bakıldığında, son 24 saatte en çok 7 altcoin sıçrama yaşamış gibi duruyor. Özellikle AION, ALBT, ANW, GNY ve AGIX gibi kripto paralar, son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde değer kazandı. Pawtocol ve DxChain Token ise yüzde 8.75 ve yüzde 6.71 oranında yükseliş ile gündeme geldi.

Diğer yandan, metaverse coin projelerine bakarsak, WeWay (WWY), son 24 saatte yüzde 43 oranında değer kazandı. Ardından Dypius (DYP) yüzde 18, Xaya (CHI) yüzde 5.98 oranında yükseliş yaşadı.

Piyasadaki son durum nedir?

Geçen hafta sonu düşük işlem hacimleri, Bitcoin’in 23.000 dolar civarında kalmasına yardımcı oldu. Çalışma haftasının başlangıcı, varlığın 24.000 dolara doğru ilerlemesine tanık oldu. Aslında BTC, Çarşamba günü bu seviyeye bir kez dokunmayı başardı, ancak bu, onu geri almak için kısa ve başarısız bir girişimdi. Kripto para birimi, Cuma gününe kadar haftanın büyük bölümünde 23.000 ila 24.000 dolar arasında sıkışıp kaldı. Silvegate sorunları arasında manzaranın değiştiği yer de burası oldu. Bitcoin dakikalar içinde 1.000 doların üzerine düştü ve 18 günün en düşük seviyesi olan 22.000 doların biraz altına geriledi

Yine de, bazı kripto analistleri bu düşüşün arkasındaki olası nedenleri tartışmaya devam ediyor. Fakat, BTC sıçramayı başardı ve bir miktar değer kazandı. Hatta hafta sonu 22.600 dolara yükseldi, ancak başarısız oldu ve 22.300 dolara kadar geri çekildi. Piyasa değeri 430 milyar dolar civarında kaldı ve BTC’nin altcoinler üzerindeki hakimiyeti yüzde 42’nin biraz üzerinde.

Altcoin’ler, çoğunun kırmızıya döndüğü Cuma günü benzer bir volatilite yaşadı, ancak son 24 saat oldukça olaysız geçti. Ethereum, Ripple, OKB, Cardano, Dogecoin, Polygon, Polkadot ve Shiba Inu günlük küçük kayıplar yaşıyor. EOS dünün en iyi performansını sergiledi ancak bugün neredeyse tüm kazançlarını kaybetti ve 1,2 dolara geriledi.  Haftanın sonundaki sancılı birkaç güne rağmen, kripto piyasası değeri önem taşıyan 1 trilyon dolarlık çizgiyi korumayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir