Sushi Swap yöneticisi: “Düzenleyici baskıları heyecanımı yok etti”

Sushi Swap yöneticisi Jared Gray, yönetiminde bulunduğu merkeziyetsiz borsayı da (DEX) kapsayacak şekilde, düzenleyicilerin kripto borsalarına yönelik baskı dalgasının kendisine artık ilham vermediğini belirtti.

Gray, CoinDesk’in de katıldığı Discord toplantısında ABD’li düzenleyicilere yönelik hislerini paylaşarak endüstrisinin genel durumu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Gray, “Gelinen aşamada heyecanımın çoğunun kaybolduğunu hissediyorum. Düzenleyicilerin yaptıklarına dikkatli bakın. Bu sabah Senatör Elizabeth Warren, yine kripto karşıtı bir ordu kurduğundan bahsediyordu.” dedi.

Gray’in bu ifadelerinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Gray’in kendisine ve Sushi DAO’ya mahkeme celbi gönderdiğini iddia etmesinden bir hafta sonra gelmesi ise dikkat çekti.

Gray, SEC’in gönderdiği mahkeme celbi ile ilgili ayrıntıları paylaşmasa da bu durum Sushi Swap’in, kripto şirketleri üzerinde daha sert bir denetim getirmeye kararlı düzenleyicilerle, uzun ve pahalı bir savaşa gireceğinin habercisi olabilir.

Gray, olası bir savaşta likidite sorununu çözebilmek amacıyla geçtiğimiz hafta içinde topluluğa, protokolün Hazine fonlarından 4 milyon doları bir “Sushi DAO Yasal Savunma Fonu” için ayırmasını teklif etmişti.

DAO’nun yaklaşık yıllık işletme giderleri büyüklüğündeki fona karşı topluluğun Discord kanallarında büyük bir tepki oluşurken anlaşmazlığa dönüşen teklifle ilgili olarak üyeler, yasal savunma girişiminin akıllıca bir yatırım olup olmadığını sorgulayan yorumlar bıraktı. Bazıları ise Gray’in istifasını istedi.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir