Muharrem İnce’nin Uğruna “Ülkücüyüm” Dediği Eşi Ülkü Hanım ve Çok Merak Edilen Ailesiyle İlgili Detaylar

Muharrem İnce, şüphesiz ki son ayların en çok tartışılan siyasi isimlerinden biri. Sosyal medyada viral olan dansıydı, Cumhurbaşkanı adaylığıydı, tepki çeken söylemleriydi… Muharrem İnce’yle ilgili gündemler bir türlü bitmek bilmiyor. Tabii hâliyle İnce’nin eşi Ülkü Hanım ve ailesi de merak ediliyor.

Muharrem İnce son günlerde gündemin en çok konuştuğu ve tabii tartıştığı isimlerden biri. Lideri olduğu Memleket Partisi’nden Cumhurbaşkanı adayı olan İnce, adaylığıyla bazı kişilerin tepkisini çekti.

Tabii sadece adaylığıyla değil, fevri çıkışları ve söylemleriyle de büyük ses getiren bir siyasi figür hâline geldi. Özellikle sonradan özür dilediği sanatçılara yönelik sözleri kendisini tartışmaların odağı hâline getirdi.

Gelgelelim biz bugün kendisinin siyasi kimliğini değil, aile hayatını konuşacağız. Geçtiğimiz yıllarda eşi Ülkü Hanım’ı kastederek, “Ben 35 yıllık Ülkücüyüm” diyen İnce’nin ailesi birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Muharrem İnce ile kendisi gibi öğretmen olan eşi Ülkü Hanım’ın uzun yıllardır devam eden, çok da güzel bir evlilikleri var.

Çiftin 40 yıldır devam eden evliliklerinden bir de Salih Arda İnce adında bir çocukları var. Çift, üniversitede öğrenciyken evlenmiş ve okul bittiğinde Salih Arda dünyaya gelmiş.

Ülkü Hanım, geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet’e verdiği röportajda eşi Muharrem İnce’yi “İnce, kahvaltı hazırlamayı çok seven” biri olarak anlatmış.

Tabii kendisinin eşiyle ilgili sözleri sadece bunlar değil.

Hem günlük yaşantısında hem de siyasi yaşantısında her daim eşinin arkasında olan Ülkü Hanım, Muharrem İnce’yi övgü dolu sözlerle anlatıyor.

‘Çok şakacıdır! Esprilidir. Gülen ve güldüren bir insandır. Hakikaten çok sevecendir. Sabırlıdır. Ama haksızlığa hiç tahammülü yoktur. Kendisinin haklı olduğu bir konuda kavgadan kaçtığını da hiç görmedim. Sonuna kadar mücadele eder. Bu konuda çok inatçıdır. En önemli özelliklerinden biri de sözünün eridir. Verdiği sözü mutlaka yerine getirir.’

Çiftimiz, geçtiğimiz yıllarda oğulları Arda İnce’yi evlendirmişti…

İnce’nin bu tweetinden mutlu aile tablosunu da görmüştük hatta.

Burada Salih Arda İnce, eşi İdil Göknil Işıklar, Muharrem İnce ve Ülkü İnce’yi görüyoruz.

Neşeleri daim olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir