Menzil’de tövbe alma anları görüntülendi

Menzil tarikatı lideri Abdülbaki Erol’ün ölümü sonrası üç oğlu arasında bir süre ‘liderlik’ tartışmaları yaşanmış ve Abdulbaki Elhüseyni’nin büyük oğlu olan Muhammed Saki Elhüseyni cemaat içindeki baskınlığıyla birlikte ön plana çıkmıştı.

Cemaat içinde ağırlığını iyice ortaya koymaya başlayan Muhammed Saki, Menzil’de cemaat üyelerine tövbe vermeye devam ediyor.

Aykırı’da yer alan haberde; Ortaya çıkan görüntülerde Muhammed Saki’nin tövbe verme anları dikkat çekti. Mezil’in en önemli şartlarından biri olan tövbe alarak şeyhe bağlanma ritüelinin gerçekleştiği anlarda Muhammed Saki’nin cemaat üyelerine “Ya Rabbi, bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım, keşke yapmasaydım. İnşallah bir daha yapmayacağım. Ben kabul ettim, Gavs hazretlerini kendime şeyh kabul ettim.” sözlerini tekrar ettirdiği görüldü.

Son zamanlarda özellikle Menzil içerisinde görüntü alınmasına izin verildiği ve cemaat üyelerine müdahale etmekten kaçınıldığı bilinirken cemaat üyelerinin aldığı görüntü kayıtları gündemde geniş yankı uyandırıyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x