Bu gizli harfi bulanlar Arşimet’in zekasıyla yarışıyor! K ve X harflerinin arasındaki farklı harfi siz görebilecek misiniz?

Zeka seviyesi yüksek olanların çabucak bulduğu test sonuçları, bu kez harflerin arasında saklanan harfi bulmaya yönlendiriyor. Yaratıcı bir düşünceye sahipseniz siz de hemen doğru yanıta ulaşırsınız. Acaba K ve X harfleri bu kez hangi harfi saklıyor?

Yunan matematikçi, filozof, fizikçi, mühendis, astronom ve büyük mucit olan Arşimet de bu zeka oyununda zorlanabilir. Matematiksel sorunlarla başa çıkıp, yaratıcılık isteyen oyunlarda takılmamak elde değil. Bu K, X ve gizli harf bulmacası da sizi epey zorlayacak. Ancak 101. kişi olup 6. bulan olmamanız için hiçbir engel yok.

Görsele yeniden bakabilirsiniz

Alışılmışın dışında düşünerek doğru yanıta ulaşabilirsiniz. Kırmızı bir zemin üzerinde dizilmiş harfler, optik bir yanılsamayı ortaya koyuyor. Aslında cevap oldukça basit. Ancak harflerin görüntüleri yakın olduğu için sizin aklınızı karıştırıyor. Bunun için yanılsamaları durdurup dikkatli bakmaya çalışın.

Ufak bir tüyo vermemiz gerekirse bu harf X ve K harfine çok benziyor, hatta bu ikisinin birleşimi diye de ele alınabilir. Ama görüntüleri birebir aynı değil.

Bulanları, Arşimet gibi bir zekaya sahip oldukları için tebrik ediyoruz. Bulamayanlar için doğru cevabı verme zamanı.

Testin çözümü…

Algılarınızı ve görüş alanınızı biraz daha genişletmeniz gerekiyor. Beyin oyunları oynadıkça, eleştirel düşünme becerileriniz artar ve daha yenilikçi düşünürsünüz. Tüm alanı hızlı bir şekilde tararsanız doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Mesela burada aradığımız bir Y harfiydi. Şu an mavi bir halka içerisinde olan bu harf, algılarınızı genişletebilirseniz açığa çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir